Kaip sustiprinti vietos bendruomenę?

Žmogus iš prigimties yra bendruomenės narys, bet dėl įvairių priežasčių jis atsižada bendruomenės ir pasirenka gyvenimą vienatvėje. Vis dėlto, gyvenimas ne bendruomenėje turi savo minusų – nėra jokio palaikymo, žmonių, su kuriais būtų galima leisti laisvalaikį, o įvairios metų šventės gali būti ypač liūdnos.

 

Kiekviena bendruomenė, tiek seniai įkurta ar dar tik besikurianti, susiduria su ta pačia problema – kaip sudominti žmones, kaip juos suburti drauge? Šis procesas nėra toks lengvas, kaip gali pasirodyti, todėl bendruomenių aktyviausiems nariams tenka būti ypač kantriems bei nenuleisti rankų siekiant žmonių susidomėjimo. Štai keli patarimai, padedantys vietos gyventojus suburti į vieną vietą.

 

Didžiosios metų šventės. Kalėdos, Naujieji metai, Velykos, Motinos diena, Joninės – tai tik kelios šventės, kurias švenčia visi. Turbūt nė vienas nenori Naujųjų metų sutikti vieni, todėl bendras švenčių laukimas gali suburti bendruomenę kartu švęsti. Pasiruošimas šventei gali būti įvairus – iškabinti pranešimai skelbimų lentose apie artėjančias šventes ar kvietimas burtis drauge bei švęsti šventes kartu. Suneštinai vaišių vakarai tampa vis labiau populiarūs, todėl kiekviena bendruomenė, siekianti sudominti vietos gyventojus, turėtų kviesti visus prisėsti prie bendro stalo, pasišnekučiuoti ir pasveikinti vieni kitus su šventėmis. Į švenčių pasiruošimą taip pat galima įtraukti vaikus, surengiant jiems skirtas pramogas ar pasiūlant prisidėti prie šventinės programos kūrimo statant spektaklius ir pan.

 

Jauniausių vietos bendruomenės narių užimtumas. Kiekvienai šeimai, auginančiai vaikus, yra svarbu, kad jų atžalos būtų aktyvios bei turėtų ką veikti laisvu laiku. Tai yra puiki proga vietos bendruomenėms suburti pačius jauniausius bendruomenės narius į vieną vietą. Vaikai yra aktyvūs ir viskuo besidomintys, todėl kiekviena pasiūlyta veikla jiems bus įdomi ir naudinga. Jeigu bendruomenėje auga daugybė mažų vaikų, aktyviausi bendruomenės nariai pirmiausia turėtų pagalvoti apie juos. Jeigu suaugusiam žmogui sunku įtikti, vaikas nebus toks atsargus ir mielai išbandys viską. Vaikai yra imlūs ir iniciatyvūs, todėl vaikų dėka prie bendruomenės pradės jungtis ir jų tėvai, kiti šeimos nariai. Bendruomenė, kurioje aktyviai dalyvauja vaikai, gali būti užtikrinta, kad vėliau bendruomenės veiklą mielai perims jau suaugę suaugę mažieji bendruomenės nariai.

 

Bendros talkos. Visi nori gyventi gražioje aplinkoje, todėl tik nedaugelis galėtų atsisakyti pasidarbuoti bendruomenės labui. Bendros talkos turi daugybę pliusų. Jos suburia žmones dėl vieno bendro tikslo (tvarkingos vietos kūrimo), todėl natūralu, kad po tokių talkų visi dirbę išvien kartu ilsisi bei bendrauja. Švari aplinka ir pokalbiai apie tai, kaip dar būtų galima pagražinti kaimo vietovę, gali paskatinti žmones veikti drauge. Be to, po tokios talkos žmonės taps sąmojingesniais, nes pradės labiau vertinti aplinką, kurioje jie gyvena.

 

Parama sunkiai besiverčiantiems ar nelaimės ištiktiems žmonėms. Žmogus yra užjaučiantis, todėl jis mielai padeda tiems, kam sunkiau sekasi. Aktyviausi vietos bendruomenių nariai gali pakviesti žmones kartu padėti nelaimės ištiktiems asmenims. Nelaimės ištiktiems asmenims bet kokia parama yra naudinga, be to, tai vietos žmonių geranoriškumą ir norą dalintis su kitais. Darydamas gerus darbus kitiems žmogus gali pajusti prasmingai gyvenantis, todėl bendruomenės turėtų kviesti kiekvieną įprasminti savo gyvenimą gerais darbais.

 

Vietos bendruomenes galima sustiprinti įvairiais būdais. Vis dėlto, aktyviausi nariai turėtų nepamiršti, kad dažniausiai žmones išvien suburia siekis pagerinti gyvenimo kokybę ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Būtent tai ir geriausiai sustiprina vietos bendruomenės, nes bendro tikslo vedami žmonės galėtų net kalnus nuversti.