Smagiausi 2017 metų vasaros kultūros renginiai Lietuvoje

Turbūt pats geriausias metų sezonas yra vasara. Skaisčiai šviečia saulė ir žmonės tampa daug laimingesni, nes žiemos šaltukas jau praeityje. Žinoma, vasara taip pat yra tikras darbymetis kaimo žmogui, bet darbą ir pramogas visada galima suderinti. Panaršius internete galima rasti daugybę paskelbtų festivalių, kviečiančių kultūros ir muzikos mylėtojus. Bene per kiekvieną vasaros savaitgalį vyks įvairūs festivaliai, todėl iš gausybės pasiūlymų tenka atsirinkti tik pačius įdomiausius. Ir ką 2017-ųjų vasara gali pasiūlyti?

 

Birštonas yra ne tik puikus vasaros kurortas Lietuvoje, bet ir miestas, kuriame vasaros metu vyksta daugybė renginių. Pavyzdžiui, jeigu būsite netoli Birštono birželio 9 – 11 dienomis, būtinai sudalyvaukite šventinėje „Birštonas OŠIA!“ programoje. Čia vyks ne tik krepšinio varžybos ar oro balionų skrydžiai, bet ir amatininkų kermošius, barbekiu čempionatas, kino festivalio „Sidabrinės gervės“ atidarymas ir filmų demonstravimas, daugybė koncertų ir kitų smagių veiklų. Po savaitės, birželio 16–17 dienomis, Birštone skambės gitara, nes būtent čia vyks Baltijos gitarų festivalis. Jeigu jūs su malonumu klausotės gitaros skambesio arba norite išgirsti ką nors daugiau apie gitaras ir muziką, būtinai užsukite į atviras meistriškumo pamokas arba seminarus, kurių lankymas nemokamas.

 

Jeigu jus domina prasmingai ir turiningai praleistas laikas, o taip pat ir prisirpusios vyšnios, būtinai liepos 14–15 dienomis apsilankykite Žagarėje (Joniškio raj.) ir sudalyvaukite bene vieninteliame visame pasaulyje „Žagarės vyšnių festivalyje“! Šis festivalis pritraukia ne tik lietuvius, kaimynus latvius, bet ir daugybę svečių iš kitų užsienio šalių. Šventės dalyviai mėgaujasi ne tik saldžiomis vyšniomis, bet ir įvairiais edukaciniais renginiais, taip pat amatininkų muge, kurioje gali įsigyti pačios geriausios ir skaniausios vyšnių uogienės. „Žagarės vyšnių festivalis“ skleidžia tik pačias geriausias emocijas ir kviečia puoselėti savas tradicijas, kurios skaitmeniniame amžiuje tampa tikra retenybe.

 

Po savaitės, liepos 22–23 dienomis, Šilalės rajone, prie Medvėgalio kalno vyks XI-asis „Medvėgalio menų festivalis“. Jau antrą dešimtmetį skaičiuojantis festivalis kviečia pasiklausyti instrumentinių lietuvių ir užsienio kompozitorių kūrinių, taip pat džiazo ir klasikos, gražiausių Lietuvos balsų. Menų festivalio metu vyksta įvairios kūrybinės dirbtuvės, kurios tapo linksma ir kūrybingumą lavinančia veikla. Unikali festivalio vieta – aukščiausias Žemaitijos kalnas Medvėgalis – sukviečia ne tik muzikos, bet ir gamtos mylėtojus. Užsukę pasiklausyti muzikos, nepamirškite aplankyti Varnių regioninio parko, taip pat Žemaitijos sostine tituluojamų Telšių.

 

Anykščiai – tai ne tik Puntuko akmuo ar poeto Antano Baranausko aprašytas „Anykščių šilelis“, bet ir dainuojamosios poezijos vieta. Rugpjūčio 17–19 dienomis Anykščiuose karaliaus nacionalinis bardų vakaras „Purpurinis vakaras“. Šis festivalis yra rengiamas jau nuo 2008 metų ir spėjo susilaukti didelio visuomenės susidomėjimo. Į „Purpurinio vakaro“ festivalį atvyksta tiek ir senieji dainuojamosios poezijos atlikėjai, tiek ir jaunieji bardai, todėl savo mėgstamų melodijų gali klausytis tiek vyresnio amžiaus atstovai, tiek ir jaunimas. Be to, po koncertų muzikos mylėtojai gali pasižvalgyti ir po pačius Anykščius, nes kiekvienais metais miestas siūlo festivalio dalyviams įvairias pramogas, taip pat supažindina su Anykščių kraštu, jo istorija.

 

Taigi, jeigu jūs norite linksmo ir gerai praleisto laisvo laiko, galite drąsiai rinktis Birštoną, Žagarę, Šilalės rajoną ar Anykščius. Šie miesteliai nėra dideli, palyginus su kitais Lietuvos didmiesčiais, bet gali pasiūlyti įdomių ir prasmingų renginių, kurie tingų savaitgalį gali paversti kaip niekad įdomiu ir kultūringu. Kartais patys smagiausi vasaros kultūros renginiai vyksta ten, kur niekas nesitiki. Įsitikinkite tuo patys!